Artykuły, galerie fotografii i listy plików

Słowo Życia na listopad 20081

1 dzień rekolekcji dla dzieci i młodzieży

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” Środa Popielcowa - rozpoczyna 40 dniowy Okres Wielkiego Postu, a więc czasu odnowy oraz naprawy relacji z drugim człowiekiem. Na znak pokuty kapłan posypał dziś Nasze głowy popiołem wypowiadając słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „ Prochem Jesteś i w proch się obrócisz”. Czas radości, wesela i zabaw minął. Musimy się zatrzymać już dziś w tym Naszym codziennym pędzie życia i zastanowić się nad swoim postępowaniem. Jedną z formą pomocy jest Eucharystia w której winniśmy uczestniczyć. „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię…bo nie wiecie ile jeszcze czasu wam zostało.

Dnia 21 sierpnia zgodnie z dekretem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa zawitał do naszej parafii Ksiądz Dawid Matusiak. Młodzież naszej parafii w imieniu wszystkich parafian serdecznie powitała Księdza Dawida. Życzymy Księdzu Dawidowi owocnej posługi w naszej parafii, błogosławieństwa Bożego i obfitości potrzebnych łask.

Wyjazd parafialny na spotkanie młodych nad Jeziorem Lednickim 4 czerwca 2016 r. Nasz autobus okazał się być nie tylko ponadparafialny i ponaddekanalny, ale i ponaddiecezjalny :) Bóg zapłać wszystkim za świetną zabawę i wspólne wychwalanie Pana

Liturgia Wielkiego Czwartku, ustanowienie rady parafialnej i poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym

Dziękujemy panu Chełminiakowi za piękne przygotowanie młodzieży do koncertu

  Wizyta

Rekolekcje adwentowe prowadził o. Damian ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani.

W Uroczystość Wszystkich Świętych zebraliśmy się na cmentarzu parafialnym, aby wspominać tych, którzy przed nami odeszli do Pana i teraz oczekują na nas za bramami nieba. W uroczystych obchodach wzięło udział ponad 2000 osób, co było widać szczególnie po ilości samochodów zaparkowanych obok cmentarza i wzdłuż dróg do niego prowadzących.

"Zmartwychwstały Pan zatrzymuje się w swojej podróży pośród nas dzisiaj, by obdarować nas swoim słowem, chlebem życia (...) Z różnych miejscowości, rodzin, środowisk przybywamy tutaj do świątyni, aby złożyć doroczny akt dziękczynienie" - głosił w kazaniu dożynkowym ks. dziekan Henryk Wysocki. W uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Dariusza Fabisiaka, proboszcza parafii Szpetal Górny, uczestniczyli przedstawiciele miejscowości leżących na terenie parafii i gminy, na czele z wójtem gminy Fabianki.

W dniu 25 lipca przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Franciszek Cieślak, emerytowany proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. Dziękujemy za obecność księżom z naszego dekanatu oraz spoza niego, parafianom i gościom.

Dnia 30.06.2013r. podczas Mszy Św. o godzinie 11:00 dziękowaliśmy Panu za 100 lat istnienia OSP w Wichowie, polecając Bogu jej założyciela, śp. ks. Antoniego Klimaszewskiego. W homilii ks. Proboszcz mówił o nim: "Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego. Czyż taka myśl nie przyświecała założycielowi w tamtym czasie, w 1913 r., który skupił wokół siebie ludzi chętnych do służby, by na ich otwartości serca, otwartości umysłu, budować dzieło, które przetrwało tyle lat. (...) on myślał nie tylko o tym, co ludzkie,, gdy budował tę świątynię, począwszy od 1906 r., a skończywszy na 1917 r. Niebawem nasza społeczność parafialna będzie składała hołd i wdzięczność właśnie jemu za to wielkie dzieło, które wraz z parafianami wtedy podjął. A dzisiaj, uprzedzając tamte wydarzenia, które są przed nami, zatrzymujemy się na tym wielkim dziele jego umysłu, które przetrwało i zrodziło tak piękne owoce służby Bogu i ludziom. Wypełnił przez to w sposób doskonały owo prawo Boże zawarte w przykazaniu miłości Boga i bliźniego." Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele grup straży pożarnej, grup parafialnych, rady parafialnej oraz szkół leżących na terenie parafii złożyli Księdzu Proboszczowi z racji 10-lecia jego posługi na naszej parafii najserdeczniejsze życzenia, kwiaty i prezenty.

Dnia 27.06.2013 r. nasza parafia zorganizowała we włocławskim Multikinie seans filmu "Cristiada". Film o tragicznych losach powstańców meksykańskich z pierwszej połowy XX w. obejrzało ponad 290 osób z naszej parafii i okolic.

Przez posługę Księdza Proboszcza dziekana Henryka Wysockiego, na prośbę rodziców, 44 uczniów klas drugich przyjęło dziś sakrament I Komunii św. Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Św. z radością, którą wyrazili słowami podziękowań na zakończenie Eucharystii. Ks. Proboszcz w homilii przybliżył im tajemnicę, której doświadczają. Mówił: "Oto Jezus Chrystus zaprosił was przez słowa wspólnoty Kościoła i troskę waszych rodziców do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. (...) aby dzisiaj w waszym życiu nastąpiło coś niezwykłego. W dniu wczorajszym przeszliście przez drzwi oczyszczenia w sakramencie pokuty. Patrząc dzisiaj na wasze oczy jestem naprawdę zbudowany radością, która z nich bije. (...) Jezus mówi dziś do was, drogie dzieci: Bierzcie, to jest Ciało moje". Bogu niech będą dzięki za posługę Księdza Proboszcza i ochocze włączenie się dzieci w przygotowanie tak pięknej uroczystości

Dnia 11 maja 2013r. 58 naszych parafian przyjęło z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego sakrament bierzmowania po trzyletnim przygotowaniu do jego przyjęcia. Uroczystą Mszę Św., w której przygotowanie włączyła się młodzież przystępująca do tego sakramentu, koncelebrował ks. Proboszcz Henryk Wysocki.

"Ta Eucharystia niedzielna jest dla nas szczególną sposobnością (...) Chcemy Panu Bogu podziękować za tych, którzy tutaj dzisiaj w sposób tak uroczysty pod przewodem sztandarów stają przy ołtarzu Chrystusa(...) by podziękować za różnego rodzaju przejawy społecznej postawy i służby dla bliźniego(...). A zatem przyjmijcie tę naszą wdzięczność."- fragment homilii Księdza Proboszcza Henryka Wysockiego podczas Mszy Świętej we wspomnienie św. Floriana w kościele parafialnym w Chełmicy Dużej

Słowo Życia na styczeń 20101

Przedstawiamy pokłosie konkursu dla dzieci jak one postrzegają wnętrze świątyni przygotowanej od strony dekoracji na ROK WIARY

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
19 września 2019

(262. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

Zegar