10-lecie ks. Proboszcza na parafii i 100-lecie OSP Wichowo

Dnia 30.06.2013r. podczas Mszy Św. o godzinie 11:00 dziękowaliśmy Panu za 100 lat istnienia OSP w Wichowie, polecając Bogu jej założyciela, śp. ks. Antoniego Klimaszewskiego. W homilii ks. Proboszcz mówił o nim: "Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego. Czyż taka myśl nie przyświecała założycielowi w tamtym czasie, w 1913 r., który skupił wokół siebie ludzi chętnych do służby, by na ich otwartości serca, otwartości umysłu, budować dzieło, które przetrwało tyle lat. (...) on myślał nie tylko o tym, co ludzkie,, gdy budował tę świątynię, począwszy od 1906 r., a skończywszy na 1917 r. Niebawem nasza społeczność parafialna będzie składała hołd i wdzięczność właśnie jemu za to wielkie dzieło, które wraz z parafianami wtedy podjął. A dzisiaj, uprzedzając tamte wydarzenia, które są przed nami, zatrzymujemy się na tym wielkim dziele jego umysłu, które przetrwało i zrodziło tak piękne owoce służby Bogu i ludziom. Wypełnił przez to w sposób doskonały owo prawo Boże zawarte w przykazaniu miłości Boga i bliźniego." Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele grup straży pożarnej, grup parafialnych, rady parafialnej oraz szkół leżących na terenie parafii złożyli Księdzu Proboszczowi z racji 10-lecia jego posługi na naszej parafii najserdeczniejsze życzenia, kwiaty i prezenty.

sobota,
23 marca 2019